Menu Close Menu

BURSA MERKEZ OTELLERİ

Büyük bir şehir olması sebebi ile kenti tanımanız için size önerimiz en az 3 gün boyunca konaklamanız olacaktır. Bursa merkez otelleri konaklama yapmanız için oldukça yeterli alt yapıya sahiptir. Şehir içinde Kent Müzesi, Ulu cami ve Kapalı Çarşı gibi birçok tarihi yerler bulunmaktadır.Ayrıca çarşısında gezerek alışveriş yapabilir ,

özellikle havlu ve ipek kumaşlar satın alabilirsiniz. Çarşıya yakın olması sebebiyle şehir merkezindeki otelleri tercih etmenizi öneririz.

Kent birçok şehrin kesişim yolu üzerinde bulunması sebebiyle diğer bir çok ilden neredeyse her saat başı şehre ulaşabilirsiniz. Bu sebeple Bursa Merkez Otelleri konaklama tercihlerinde bir adım öne çıkmaktadır.

Şehir ayrıca hamamları ile de ünlüdür. Başta Eski Kaplıca (Armutlu) , Yeni Kaplıca , Kükürtlü Kaplıcası , Çekirge Hamamı gibi birçok tarihi hamama ve kaplıcaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu kaplıcalar şehir içerisinde bulunması sebebiyle Bursa Merkez Otelleri'nde konaklayan misafirlerimizin bu yerleri ziyaret etmeleri oldukça kolay olacaktır.

Osmanlı Devleti'ne uzun süre başkentlik yapan bir şehir olması sebebiyle turizme açık bir şehirdir.Bazı Bursa merkez otelleri bu tarihi mimari özellikleri hala yaşatmaktadır. Kentin içerisinde modern görünüme sahip işletmelerde bulunmaktadır. Bunlar merkezde bulunan taihi mekanlara da oldukça yakın konumdadırlar.

Bursa merkez otellerini ziyaret eden misafirlerimiz odalarından çıktıklarında çevrede bulunan alışveriş mekanlarını da kolayca ulaşıp ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ayrıca Uludağ'da yer alan işletmelerde vardır. Bunlar kış turizmine uygun konaklama mekanlarıdır.

Merkez Otel Listesi

Şehir tarihi değerlerinin yanında güzel doğası ile yeşil Bursa olarak bilinir. Bursa şehir merkezinde otellerin yanısıra pekçok gezilecek alışveriş mekanı bulunmaktadır. En bilindik alışveriş bölgesi Heykel olarak tanınır. Heykel bölgesinde pekçok şehir oteli konuklarını ağırlamak için bekliyor. Ayrıca Tophane'de bir kahve molası ile herkesin zevkle geçireceği dakikalar vardır.

Kent ayrıca Türkiye' nin en önemli kayak alanlarından Uludağ'a ev sahipliği yapmaktadır. Uludağ otelleri kış aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğrar ve Bursa'dan kolayca ulaşabileceğiniz mesafede yer almaktadır. Kentte konaklama yapabileceğiniz pekçok otel yer almaktadır. Bu sayfamızdan Bursa merkez otellerinden pek çoğuna erişebilirsiniz.

BURSA OTELLERİ

Burçman Otel Bursa
İncele
Divan Otel Bursa
İncele
Safran Otel Bursa
İncele
Kardeş Hotel Bursa
İncele
Ceylan Otel Bursa
İncele
Tuğcu Hotel Bursa
İncele
Kent Otel Bursa
İncele
Kırcı Termal Hotel Bursa
İncele
Almira Otel Bursa
İncele
İbis Otel Bursa
İncele
Palas Hotel Bursa
İncele
Efehan Hotel Bursa
İncele